Social

Harghita: Peste 400 de pagube produse de urşi de la începutul anului, dublu faţă de 2020

Numărul pagubelor provocate de urşi în Harghita este aproape dublu faţă de anul trecut, arată datele puse la dispoziţie de Agenţia pentru Protecţia Mediului Harghita. Directorul APM Harghita, Domokos Laszlo, a declarat, pentru AGERPRES, că de la începutul anului, s-au înregistrat 453 de pagube provocate de animalele sălbatice, dintre care 427 produse de urşi. Numărul […]
Articolul Harghita: Peste 400 de pagube produse de urşi de la începutul anului, dublu faţă de 2020 apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Harghita: Peste 400 de pagube produse de urşi de la începutul anului, dublu faţă de 2020

Credit autor: Corina Muntean.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button