Numărul pagubelor provocate de urşi în Harghita este aproape dublu faţă de anul trecut, arată datele puse la dispoziţie de Agenţia pentru Protecţia Mediului Harghita. Directorul APM Harghita, Domokos Laszlo, a declarat, pentru AGERPRES, că de la începutul anului, s-au înregistrat 453 de pagube provocate de animalele sălbatice, dintre care 427 produse de urşi. Numărul […]
Articolul Harghita: Peste 400 de pagube produse de urşi de la începutul anului, dublu faţă de 2020 apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Harghita: Peste 400 de pagube produse de urşi de la începutul anului, dublu faţă de 2020
Credit autor: Corina Muntean.
