Se numeşte „timbrul Buddha” şi a fost descoperit asupra unui traficant de 28 de ani, din judeţul Hunedoara, pasager într-un autoturism oprit în trafic, în municipiul Cluj-Napoca. Omul mergea la festivalul Electric Castle şi avea asupra lui, pe lângă acest drog, alte 3 substanţe interzise: ecstasy, amfetamină şi aşa-numitul cristal. La percheziţia de la domiciliulu […]
Articolul Încă un drog foarte periculos a apărut în România şi urma să fie vândut la un festival de muzică apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Încă un drog foarte periculos a apărut în România şi urma să fie vândut la un festival de muzică
Credit autor: Rotar Mirela.
