Pompierii mureșeni au intervenit duminică, 3 noiembrie, la orele amiezii, pentru a stinge un incendiu izbucnit în subsolul unui bloc de locuințe de pe strada Violetelor din Târgu-Mureș. Potrivit informațiilor furnizate de Biroul de presă al Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Horea” al județului Mureș, incendiul s-a manifestat pe o suprafață de circa 6 metri …
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Panică într-un bloc din Târgu-Mureș! 38 de locatari, evacuați de pompieri!
Credit autor: redactia.
