Conducerea Spitalului Judeţean de Urgenţă din Sfântu Gheorghe a stabilit un regulament pe baza căruia va permite vizitarea bolnavilor COVID-19 aflaţi în stare critică. Managerul instituţiei, Nagy Andras Robert, a declarat miercuri că accesul rudelor sau aparţinătorilor se va putea face doar cu programare prealabilă, în zilele lucrătoare, în intervalul orar 13,30-14,30, iar fiecare pacient […]
Articolul SJU Sf.Gheorghe a stabilit un regulament pentru vizitarea bolnavilor COVID aflaţi în stare critică apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: SJU Sf.Gheorghe a stabilit un regulament pentru vizitarea bolnavilor COVID aflaţi în stare critică
Credit autor: Corina Muntean.
