Avântul, învinsă de ultima clasată

În etapa a IV-a din Liga III de fotbal, singura echipă mureșeană din seria V a acestui al treilea eșalon a suferit primul eșec din noul sezon. Cu o victorie și două rezultate de egalitate în primele trei etape, reghinenii au cedat în această rundă pe terenul ultimei clasate, SCM Zalău, aflată acolo în urma penalizării cu 6 puncte, din care recuperaseră unul singur. În criză de puncte, sălăjenii au părut mai motivați și au învins cu 3-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Culda, după care Avântul a punctat de două ori, dar primul, în minutul 31, în propria poartă, autorul fiind Zachei Crișan. David Potor a redus în minutul 73 diferența, dar gazdele s-au desprins din nou în urma unui penalty transformat de Băican, în minutul 87. Avântul rămâne cu 5 puncte și coboară pe locul 9 în clasament.

Post-ul Avântul, învinsă de ultima clasată apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.

Sursa articolului: Avântul, învinsă de ultima clasată