Avântul, o nouă remiză

În etapa a VI-a, în seria V din Liga III de fotbal, Avântul Reghin a obținut al patrulea rezultat de egalitate din această ediție, toate la același scor, 1-1. De această dată remiza a fost reușită în deplasarea de la Bistrița, cu formația locală Unu Fotbal Club Gloria. Deși cu o singură înfrângere suferită, dar și cu un singur succes, reghinenii ocupă cu cele 7 puncte, abia locul 12 în clasament, punctul câștigat în remiza din deplasare nefiind suficient pentru a le recupera pe cele două pierdute în urma rezultatelor de egalitate de pe teren propriu. La

Bistrița gazdele au deschis scorul în minutul 31, iar pentru Avântul a restabilit egalitatea Vlad Bujor, în minutul 59, cel care egalase și în runda trecută, când reghinenii au remizat pe teren propriu cu Viitorul Șelimbăr, la fel și în prima, când au scos tot un singur punct cu AFC Odoerheiu Secuiesc.

Post-ul Avântul, o nouă remiză apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.

Sursa articolului: Avântul, o nouă remiză