

Etapa a 2-a din Play Off-ul pentru promovare în Liga Zimbrilor aduce un meci de handbal extrem de așteptat, ce va opune două dintre cele mai puternice echipe ale Diviziei A. Duminică, 16 februarie, de la ora 14:00, în Sala „Horia Demian” din Cluj-Napoca, CSM Sighișoara se va confrunta cu echipa gazdă, CS „U” Cluj-Napoca.
Ambele echipe se prezintă la acest meci cu un parcurs impecabil în actualul sezon, fiind singurele neînvinse din competiție. CSM Sighișoara are ca obiectiv suprem victoria în această deplasare dificilă, iar băieții sunt pregătiți să lupte din toate puterile pentru a aduce un rezultat favorabil.
(D.C.)
Post-ul CSM Sighișoara: Derby-ul Diviziei A se joacă duminică la Cluj-Napoca apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: CSM Sighișoara: Derby-ul Diviziei A se joacă duminică la Cluj-Napoca
Credit autor: redactia.
