Luptători de la CSȘ Târgu Mureș, pe podium

În cadrul Concursului Național U10 – U8 de Lupte Libere desfășurat la Călărași, o nouă generație de sportivi luptători au obținut rezultate remarcabile la prima lor participare la Concursul Național destinat copiilor de 10 și respectiv 8 ani.

Potrivit informațiilor publicate pe pagina de Facebook a Lupte Libere CSȘ Târgu Mureș, sportivii de la acest club au obținut rezultate frumoase, urcând pe podium.

Astfel, Peres Kristof și Dragoș Cezar au obținut locul I, în timp ce Szakacs Mark s-a clasat pe locul II. Locul III a fost ocupat de sportivul Molnar Tamas, iar locul V a fost ocupat de Zsep Arpad, în timp pe David Oprică s-a poziționat pe locul VI.

Potrivit aceleiași surse, la acest campionat au mai participat și Fazakas David și Eduard Nedesian.

(Redacția)

Post-ul Luptători de la CSȘ Târgu Mureș, pe podium apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.

Sursa articolului: Luptători de la CSȘ Târgu Mureș, pe podium