PERFORMANTA! Mureseanul Rares Cojoc a cucerit al zecelea titlu de campion national!

performanta!-mureseanul-rares-cojoc-a-cucerit-al-zecelea-titlu-de-campion-national!

S-au încheiat întrecerile Campionatului Naţional de Dans Sportiv, competiţie ce a fost găzduită în perioada 2-3 martie 2019 de Sala Sporturilor din Braşov! A fost un concurs de mare ţinută, desfăşurat la standarde internaţionale, într-o organizare ireproşabilă, sub ochii unei asistenţe extrem de numeroase.

La start s-au aliniat peste 300 de perechi, sub supravegherea a 20 de arbitri din 18 ţări, preşedintele juriului fiind Cristian Parnescu, director de concurs – Otto Varga, iar observator federal Costinel Mihaiu!

Remarcabilă rămâne performanţa targumureseanului lui Rareş Cojoc, care a cucerit al zecelea titlu de campion naţional, la secţiunea Standard (Adulţi), de data aceasta alături de Andreea Emilia Matei (DANSUL VIORILOR Reghin – PAS ÎN DOI Bucureşti). De asemenea, la secţiunea Latino (Adulţi), unde au concurat patru perechi din top 50 mondial bătălia finală s-a dat între doi foşti campioni mondiali, câştig de cauză având Alexandru Ionuţ Miculescu, alături de Andra Păcurar (DANCE SPIRIT Timişoara). De precizat că există trei perechi care la o secţiune au ieşit campioni iar la cealaltă sunt vicecampioni.

Campionatele Naţionale de la Braşov au reprezentat şi ultimul examen înaintea etapei de Grand Slam, care se va desfăşura la Sala Polivalentă din Bucureşti, în perioada 16-18 martie, unde va fi prezentă toată elita dansului mondial!

Podiumul Campionatului Naţional de Dans Sportiv (Braşov, 02.03.2019 – 03.03.2019) pe secţiuni şi categorii de vârstă, fost următorul:
Standard Copii I (6-9 ani)
Rank No. Couple Country
1. 364 DARIUS, Toma / ALESSANDRA MARIA, Dediu RAY’S DANCE Piatra Neamţ
2. 459 ALIN ROBERT, Meghesan / SONIA NICOLETA, Moldovan DANCE ART Târgu Mureş
3. 486 EDUARD VASILE, Dinca / MARIA IRINA, Aldescu SP. STUD. UNIV. BUC. Bucureşti – MIHAI PETRE Bucureşti

Latino Copii I (6-9 ani)
Rank No. Couple Country
1. 280 EDUARD ALEXANDRU, Moraru / MARIA, Matrescu KASTA MORRELY STAR Iaşi – DANCE ENERGY Iaşi
2. 514 DARIUS, Toma / ALESSANDRA MARIA, Dediu RAY’S DANCE Piatra Neamţ
3. 181 ALIN ROBERT, Megheşan / SONIA NICOLETA, Moldovan DANCE ART Târgu Mureş

Standard Copii II (10-11 ani)
Rank No. Couple Country
1. 14 ALBERT, Ivan / ANA REBECA, Mitica ONE DANCE Bucureşti
2. 483 SABIN MATEI, Buzdugan / REBECA, Tomiţă ADAMAS Bacău
3. 381 DAVID ALEXANDRU, Catrina / DARIA IOANA, Suciu MIHAI PETRE Bucureşti

Latino Copii II (10-11 ani)
Rank No. Couple Country
1. 11 MARIUS TIBERIU, Pădurean/ ADELINA, Stanciu MYSTIC Reşiţa
2. 207 DAVID ALEXANDRU, Catrina / DARIA IOANA, Suciu MIHAI PETRE Bucureşti
3. 37 PATRICK CRISTIAN, Costea / IULIA ELENA, Gradea MIRTYS DANCE Timişoara

Standard Juniori I (12-13 ani)
Rank No. Couple Country
1. 398 ALEX, Rusu / MAYA, Rusu DANCE ENERGY Iaşi
2. 126 RĂZVAN ANDREI, Zaharia / MARIA, Tarzianu Ana DANCE ENERGY Iaşi
3. 142 ALEXANDRU, Vătafu / SOFIA, Roşu Maria ZEDAN´S Bucureşti – GENERAŢIA 9 Bucureşti

Latino Juniori I (12-13 ani)
Rank No. Couple Country
1. 397 RĂZVAN ANDREI, Zaharia/ ANA MARIA, Tarzianu DANCE ENERGY Iaşi
2. 424 ANDREI CLAUDIU, Sasebeş / DIANA, Botarel DANSUL VIORILOR Reghin
3. 400 ARMAND, Georgescu/ CLARA, Mata SP.STUD.UNIV.BUC. Bucureşti – MIHAI PETRE Bucureşti

Standard Juniori II (14-15 ani)
Rank No. Couple Country
1. 348 LUCA TEODOR, Butnaru/ JULIA DENISA, Bidica PAS ÎN DOI Bucureşti
2. 278 RAREŞ EMANUEL, Vădana/ TEA MARIA, Neculae CSM GALAŢI Galaţi
3. 40 RADU ŞTEFAN, Beşleagă/ BLANKA LORENA, Podar Petho DANCE STUDIO Iaşi – DANCE ART – CSS TÂRGU MUREŞ Târgu Mureş

Latino, Juniori II (14-15 ani)
Rank No. Couple Country
1. 348 RAREŞ EMANUEL, Vădana/ TEA MARIA, Neculae CSM GALAŢI Galaţi
2. 400 IULIAN THEODOR, Barbu / MARISA ERIKA ROBERTA, Ciotoianu GENERAŢIA 9 Bucuresti – VOLUNTARI 2005 Voluntari
3. 278 ALEXANDROS, Dimosthenous / DANIELA ALEXANDRA, Ilco VIOLET Bucureşti – ALESSIA DANCE Bucureşti

Standard Tineret (16-18 ani)
Rank No. Couple Country
1. 40 SEBASTIAN ALIN, Zicoane Heler/ ANCA, Copos SPORTIM DANCE Timişoara
2. 146 DRAGOŞ MARIAN, Comşa / ALEXANDRA CRISTINA, Bujor SP. STUD. UNIV. BUC. Bucureşti – ZEDAN’S Bucureşti
3. 321 LUCIAN CONSTANTIN, Boldojan / ROXANA MARIA, Dinca GENERAŢIA 9 Bucureşti – MIHAI PETRE Bucureşti

Latino Tineret (16-18 ani)
1. 325 ALEXANDRU CRISTIAN, Mihai / MELISSA ROBERTA, Ababei GENERAŢIA 9 Bucureşti
2. 465 MARIUS ERIC, Niţu / IOANA ANTONIA, Iosub ALESSIA DANCE Bucureşti – DANCE ENERGY Iaşi
3. 474 LUCIAN CONSTANTIN, Boldojan/ ROXANA MARIA, Dinca GENERAŢIA 9 Bucureşti – MIHAI PETRE Bucureşti

Standard Adulţi (19-34 ani)
Rank No. Couple Country
1. 292 RAREŞ, Cojoc/ ANDREEA EMILIA, Matei DANSUL VIORILOR Reghin – PAS ÎN DOI Bucureşti
2. 89 MARCO, Sirocchi / DORA, Kilin FAN DANCE CLUB Braşov – CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca
3. 582 PAUL IONUŢ, Rednic / ROXANA, Lucaciu RUS TEAM Baia Mare – MAGNUM VRD Timişoara

Latino Adulţi (19-34 ani)
Rank No. Couple Country
1. 14 ALEXANDRU IONUŢ, Miculescu/ ANDRA, Păcurar DANCE SPIRIT Timişoara
2. 483 PAUL ADRIAN, Moldovan/ CRISTINA MARIA, Tătar GENERAŢIA 9 Bucureşti
3. 412 MIHAI VLAD, Paraschiv / IRINA ELENA, Tudorache CSM GALAŢI Galaţi – GENERAŢIA 9 Bucureşti

Standard Seniori I (35-44 ani)
Rank No. Couple Country
1. 578 SILVIU ADRIAN, Nedelcu / NICOLETA, Nedelcu CSM Bucureşti Bucureşti
2. 460 MARIUS, Momocea / SUZANA, Bunescu IMPETUS Bucureşti
3. 414 TRAIAN MARCEL, Oporanu / FLORINA CLAUDIA, Oporanu MAREA GENERAŢIE VIITOARE Slatina

Latino Seniori I (35-44 ani)
Rank No. Couple Country
1. 239 MIHAI SABIN, Dragnea / ANDREEA CARMEN, Dragnea D’ESTINY DANCE Piteşti
2. 42 MARIUS, Momocea / SUZANA, Bunescu IMPETUS Bucureşti
3. 344 NICOLAE GEORGE, Bucur / MONICA, Moişanu BUCURIA DANSULUI Ploieşti – AKIRA Bucureşti

Standard Seniori II (45-54 ani)
Rank No. Couple Country
1. 277 FLORIN, Talpeş / ROXANA MĂRIUCA, Talpeş MIHAI PETRE Bucureşti
2. 399 PAUL, Potolea / ANA MONICA, Motoc PHOENIX Bucureşti – HOBBY DANCE Bucureşti
3. 439 CRISTIAN, Pavel / PARASCHIVA, Coman HOBBY DANCE Bucureşti

Latino Seniori II (45-54 ani)
Rank No. Couple Country
1. 286 CRISTIAN, Pavel / PARASCHIVA, Coman HOBBY DANCE Bucureşti
2. 264 PAUL, Potolea / LIANA CONSTANTINA, Curca PHOENIX Bucureşti
3. 493 ADRIAN RADU, Butnărescu/ ROXANA ELENA, Măruţă HOBBY DANCE Bucureşti

Sursa: FR Dans Sportiv /  Foto: Rareş Cojoc


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: PERFORMANTA! Mureseanul Rares Cojoc a cucerit al zecelea titlu de campion national!

Credit autor: ms.

Recomandate

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.