Naționala feminină de tenis a României va evolua în calificările Grupei 1 a Zonei Euro-Africane din „Billie Jean King Cup” – fostă „Fed Cup”. Tricolorele vor juca în deplasare cu Polonia, între 15-16 aprilie, la Centrul Sportiv din Radom, pe o suprafață dură. Cele patru jucătoare convocate de căpitanul Horia Tecău […]
Articolul Polonia – România, la tenis feminin apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Polonia – România, la tenis feminin
Credit autor: MIRELA ROTAR.

