Sport

România a urcat pe locul secund în grupa pentru Mondiale

Naționala de fotbal a României a învins, luni seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formația Armeniei, într-un meci din grupa J de calificare pentru Cupa Mondială din 2022, competiție ce va fi gazduită de Qatar.  Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Mitriță, în minutul 26. În celelalte jocuri din grupă, […]
Articolul România a urcat pe locul secund în grupa pentru Mondiale apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: România a urcat pe locul secund în grupa pentru Mondiale

Credit autor: MIRELA ROTAR.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button