Sport

România, învinsă de Germania la Europenele de polo

Naționala feminină de polo pe apă a României a început cu stângul Campionatele Europene de la Split, din Croația, fiind învinsă, sâmbătă, de Germania, cu 15-10, în primul meci din grupa A. Din selecționata tricoloră fac parte și două mureșence, Szeghalmi Krisztina și portarul Diana Togănel, ambele legitimate la Steaua București. În următorul joc, România […]
Articolul România, învinsă de Germania la Europenele de polo apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: România, învinsă de Germania la Europenele de polo

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button