Scor emblematic pentru iernuțeni

Sâmbătă, 7 octombrie, s-a desfășurat cea de-a cincea etapă a Campionatului Județean Mureș, Liga IV Elite, la Sighișoara. Astfel, CS Iernut a jucat în deplasare cu CSM Sighișoara un meci remarcant.

Avându-i antrenori pe Cătălin Cherteș și pe Gheorghe Mărginean, băieții au fructificat meciul care s-a încehiat cu scorul de 0-11, victoria fiind adjudecată de iernuțeni.

În prima repriză a meciului au fost marcate trei goluri și un autogol. În minutul 27, Codruț Gliz a marcat primul gol. În minutul 30, Rareș Șuteu a marcat cel de-al doilea gol, iar cel de-al treilea gol a fost marcat tot de Codruț Gliz.

În minutul 41, scorul a ajuns la 4-0 pentru CS Iernut, în urma unui autogol al sighișorenilor.

În cea de-a doua repriză, Andrei Balea și Iulian Șuteu au fost cei care au marcat doua goluri. Imediat după, Iulian Șuteu a marcat un alt gol, iar Silviu Boar, Rareș Șuteu, Kocsis Hunor și Iulian Sîplăcan au marcat alte goluri, aducând scorul final la 0-11.

Diana CĂRBUREAN

Post-ul Scor emblematic pentru iernuțeni apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.

Sursa articolului: Scor emblematic pentru iernuțeni