Polițiștii de Imigrări din Mureș au depistat o femeie de 39 de ani, din Serbia, care după expirarea termenului legal de ședere, nu a părăsit teritoriul României. În urma celor constatate, polițiștii i-au emis decizia de returnare ( prin care femeia este obligată ca în 15 zile să părăsească țara), totodată a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare de 500 de lei, potrivit prevederilor OUG 194/2002 privind regimul străinilor în România.
Amendată pentru ședere ilegală în Țară! at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Amendată pentru ședere ilegală în Țară!
Credit autor: Marginean Erika.

