Hot NewsȘtiri

Bolojan: Medicii pregătiți pe bani publici ar trebui să profeseze în țară după absolvire!

Premierul Ilie Bolojan consideră că absolvenții facultăților de medicină de stat ar trebui să lucreze în România pentru o perioadă de câțiva ani după finalizarea studiilor. El a declarat că medicii care beneficiază de studii finanțate de la buget și de rezidențiat plătit de stat au o responsabilitate față de țară. În opinia sa, aceștia […]


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Bolojan: Medicii pregătiți pe bani publici ar trebui să profeseze în țară după absolvire!

Credit autor: ms.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button