Premierul Ilie Bolojan consideră că absolvenții facultăților de medicină de stat ar trebui să lucreze în România pentru o perioadă de câțiva ani după finalizarea studiilor. El a declarat că medicii care beneficiază de studii finanțate de la buget și de rezidențiat plătit de stat au o responsabilitate față de țară. În opinia sa, aceștia […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Bolojan: Medicii pregătiți pe bani publici ar trebui să profeseze în țară după absolvire!
Credit autor: ms.
