Știri

Bonificație de 3% pentru firmele care-și plătesc la timp impozitele

Guvernul vrea să le acorde firmelor bun-platnice o bonificație de 3% din impozitul pe profit sau pe venit datorat și plătit, ca parte a pachetului de măsuri prin care vrea să strângă bani la buget, conform Economedia. Anunțul vine după ce mediul de afaceri a criticat decizia de a acorda o amnistie pentru dobânzi și penalități celor care-și plătesc datoriile la stat până la finalul anului, plus un credit fiscal de 10% din valoarea lor.
Bonificație de 3% pentru firmele care-și plătesc la timp impozitele at Punctul


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Bonificație de 3% pentru firmele care-și plătesc la timp impozitele

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button