Primarul Bodó Előd Barna din Pănet a fost alertat ieri de câțiva localnici, că pe Mureș în zona digului ”cu inele” spre Sântioana de Mureș au fost găsite patru oi moarte. S-a pus în mișcare toată autoritatea locală, de la veterinar la pompieri și acum se caută proprietarul oilor, care e bun de plată! Cu atât mai mult cu cât se cunosc modalitățile prin care crescătorii de animale pot scăpa de animalele răpuse de boli sau moarte în accidente rutiere.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Cine a pierdut patru oi?
Credit autor: Marginean Erika.

