Guvernul a găsit soluția pentru a aduce mai mulți bani la buget. Vrea să majoreze taxele pentru exploatarea resurselor naturale, potrivit Realitatea PLUS. Ministerul Finanțelor a pus deja un proiect în transparență publică.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Cum vrea Guvernul să facă rost de 2 miliarde de lei: Redevențe majorate pentru companiile petroliere – Documentul pregătit de Marcel Boloș
Credit autor: Realitatea De Mures.
