Ministrul Educației, Sorin Cîmpeanu, a menționat faptul că educația sexuală se studiază în prezent în școală în cadrul unui curs opțional de educație sanitară, însă a admis că “este făcută de 3, 4, 5, 6 la sută dintre elevi” şi că nu este “absolut sigur că se face în toate şcolile aşa cum ar trebui”. […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Ministrul Educației despre câți elevi urmează, teoretic, opționalul de educație pentru sănătate!
Credit autor: ms.
