Începând de ieri, 21 ianuarie, Molnar Ervin nu mai este director general al Administrației Naționale Apele Române (ANAR).
Potrivit SMAR (Sindicatul Mureș) după un an de mandat la ANAR, Molnar Ervin a lăsat:
bani mai puțini pentru investiții in ape decât in anii trecuți
veniturile administrațiilor diminuate
tensiuni între angajați și conducerile politice din ape in mai toate administrațiile bazinale din țară
angajați care au salariile blocate
sporuri neacordate
examenele pentru gradele profesionale ale angajaților blocate
personal insuficient in administrații, în unele locuri de muncă acesta fiind la limita minimă a necesarului, punându-se in acest fel in pericol lucrările obligatorii pe ape
A fost un an greu, dar sindicaliștii speră că vor veni ani mai buni, se arată în comunicatul SMAR
Molnar Ervin, deputat PNL nu mai este director general ANAR at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Molnar Ervin, deputat PNL nu mai este director general ANAR
Credit autor: Marginean Erika.

