Zilnic, în România sunt abandonate zeci de animale, în special câini și pisici. Stăpânii, fie aruncă puii la gropi de gunoi sau la margini de pădure, fie îi abandonează pe la cabinete veterinare. În alte cazuri, animalele sunt mutilate și lăsate să se chinuie. Polițiștii au mii de plângeri, însă în multe cazuri au mâinile […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Numărul sesizărilor este în creştere! Polițiștii sunt pe urmele celor care chinuie animale
Credit autor: ms.
