Știri

Sportivii de la Jaguar Academy Mureș, evoluție remarcabilă la Budapesta!

Ediția cu numărul 12 a Competiției Open Poomsae s-a desfășurat în data de 12 octombrie 2019 la Sala Sporturilor din Budapesta. Jaguar Academy Mureș a fost reprezentat de 4 sportivi care au obținut următoarele rezultate: Locul I: Matei Alecsandra Cristina categoria seniori A , Candea Paula Roxana categoria seniori B. Locul II: Chirtes Lorena Teodora categoria copii.

O comportare foarte bună a avut și sportiva Lazar Andreea Alice fiind la prima ei participare internațională s-a clasat pe locul IV la câteva sutimi de locul pe podium.

Sportivii de la Jaguar Academy Mureș, evoluție remarcabilă la Budapesta! at

Sursa articolului: Sportivii de la Jaguar Academy Mureș, evoluție remarcabilă la Budapesta!

Credit autor: Marginean Erika.