Un bărbat care, în urmă cu un an de zile, a fost salvat de către salvamontiştii din Mureş le-a donat un snowmobil pentru a-i ajuta să intervină şi în sprijinul altor turişti.
Salvamont Mureş a postat, vineri, mai multe fotografii pe Facebook, explicând că unele au fost realizate în ianuarie 2022, iar altele în ianuarie 2023.
”În prima parte a pozelor vedeţi finalul unei operaţiuni de salvare, când echipa Salvamont Mureṣ a salvat un tânăr care a suferit o fractură de femur pe vârful Saca Mare din munţii Gurghiu.
Un bărbat salvat în urmă cu un an de salvamontiştii din Mureş le-a donat un snowmobil at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Un bărbat salvat în urmă cu un an de salvamontiştii din Mureş le-a donat un snowmobil
Credit autor: Punctul.

