O nouă alertă de urgență a fost lansată de ISU la ora 16,48, dar de data asta n-a reușit să mă sperie. Mi-am urmărit cu un calm admirabil telefonul cum țopăie de trepidațiile cauzate de sonorul dat la jumătate. Mi-am zis: o fi ursul!
Și așa era. Numai că…Vestea devine îngrijorătoare. Nu de alta, dar se pare că ursul are tendința de a coborî în târg! Dacă ultima oară a fost văzut pe la Posada, azi a coborât până pe Negoiului, în ritmul ăsta azi-mâine ne trezim cu el în buricul urbei!
Vine ursul din pădure! at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Vine ursul din pădure!
Credit autor: Marginean Erika.

