Contractul de gestionare a deșeurilor, dintre ADI SIMD Harghita şi consorţiul de firme care a câștigat licitația, a fost semnat în cadrul ultimei şedinţe ordinare a CJ Harghita. Administratorul public al județului, Incze Csongor, a explicat că sistemul integrat are două componente, de săptămâna trecută devenind funcțional doar unul dintre ele, cel de administrare a […]
Articolul Centrul de Management Integrat al Deşeurilor din localitatea harghiteană Remetea are operator apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Centrul de Management Integrat al Deşeurilor din localitatea harghiteană Remetea are operator
Credit autor: APETRI MARGARETA.
