Doi ofițeri și zece subofițeri din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile “Regele Ferdinand I” Târgu-Mureș, ce s-au remarcat prin îndeplinirea exemplară a atribuțiilor de serviciu, rezultate foarte bune obținute în activitatea profesională și conduită morală demnă, au fost înaintați în gradul militar următor, înainte de termen, cu ocazia Zilei Naționale a României. ”În conformitate cu …
Post-ul Înaintări în grad la Gruparea de Jandarmi “Regele Ferdinand I” Târgu Mureș apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Înaintări în grad la Gruparea de Jandarmi “Regele Ferdinand I” Târgu Mureș
Credit autor: redactia.
