Ministerul Educaţiei nu a transmis şi nici nu va transmite către unităţile şi instituţiile de învăţământ nici o interdicţie expresă legată de oferirea în acest an de flori şi mărţişoare. Potrivit Ministerului Educatiei, în Ordinul elaborat în comun cu cei de la Sănătate, privind condițiile de redeschidere a școlilor, se prevede interzicerea schimbului de obiecte […]
Articolul Ministerul Educaţiei spune că nu a interzis oferirea de flori şi mărţişoare în şcoli apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Ministerul Educaţiei spune că nu a interzis oferirea de flori şi mărţişoare în şcoli
Credit autor: MIRELA ROTAR.
