România este în stare de alertă epidemică din cauza creșterii semnificative a numărului de viroze respiratorii și de cazuri de gripă. Într-o conferință de presă în care a prezentat evoluția sezonului actual, ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a explicat că a decis să nu declare oficial epidemie de gripă, întrucât nu este o situație dramatică, ci […]
Articolul Autoritățile nu declară oficial epidemie de gripă și nu impun restricții sanitare apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Autoritățile nu declară oficial epidemie de gripă și nu impun restricții sanitare
Credit autor: Andrei Borz.
