Sănătate

Doi copii în vârstă de 3 ani, la Terapie Intensivă, cu COVID-19

O fetiţă şi un băiat, ambii în vârstă de 3 ani, sunt internaţi vineri la secţia ATI de la Spitalul Clinic de Pediatrie din Sibiu, fiind diagnosticaţi cu COVID-19, a precizat purtătorul de cuvânt al spitalului, medicul Ioana Mătăcuţă. La acest moment, evoluţia din punct de vedere al infecţiei este staţionară, internarea în ATI fiind […]
Articolul Doi copii în vârstă de 3 ani, la Terapie Intensivă, cu COVID-19 apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Doi copii în vârstă de 3 ani, la Terapie Intensivă, cu COVID-19

Credit autor: MIRELA ROTAR.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button