Este vorba despre municipiul reşedinţă de judeţ, comuna limitrofă Şelimbăr şi în oraşele Cisnădie şi Tălmaciu. Autorităţile au luat această decizie pentru că rata de infectare cu noul coronavirus este în continuare ridicată. De la ora 5,00 a intrat în carantină şi satul Mârşa. Astfel, numărul localităţilor din judeţul Sibiu în care se aplică astfel […]
The post În judeţul Sibiu, carantina se prelungeşte până pe 7 decembrie appeared first on Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: În judeţul Sibiu, carantina se prelungeşte până pe 7 decembrie
Credit autor: Corina Muntean.
