Ordonanța cu privire la interdicția de a face lucrări de primăvară în grădini și livezi în perioada stării de urgență a creat disensiuni în rândul populației, având în vedere că sunt numeroși români care au terenuri în afara locuințelor în care stau în izolare. Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunţat, duminică, că activitatea în […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: A fost lansată o petiție pentru acordarea dreptului românilor de a-și îngriji grădinile
Credit autor: MIRELA ROTAR.
