Social

Doar 2 urși au fost extrași, în Mureș, din cota de 43 atribuită județului pe noua lege

Motivul este, potrivit directoarei APM Mureș, Cristina Pui, modul defectuos în care, la nivelul primăriilor, se aplică legislația în vigoare, respectiv depunerea documentației de gestionare a fondului cinegetic: Ca prevenție, județul Mureș are repartizate 43 de exemplare pe 37 de fonduri cinegetice, până în prezent fiind recoltate două exemplare. Procedural, urmează depunerea documentațiilor de gestionare […]
Articolul Doar 2 urși au fost extrași, în Mureș, din cota de 43 atribuită județului pe noua lege apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Doar 2 urși au fost extrași, în Mureș, din cota de 43 atribuită județului pe noua lege

Credit autor: Rotar Mirela.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button