Federaţia Asociaţiilor Bolnavilor de Cancer din România a anunţat că va organiza un protest, mâine, în fata Ministerului Sănătăţii, privind implementarea Planului Naţional de Combatere şi Control al Cancerului, în condiţiile în care termenul a fost 1 iulie. Potrivit federaţiei, un astfel de plan a fost solicitat încă din anul 2001, iar în prezent, când […]
Articolul Federaţia Bolnavilor de Cancer va organiza mâine un protest în faţa Ministerului Sănătăţii apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Federaţia Bolnavilor de Cancer va organiza mâine un protest în faţa Ministerului Sănătăţii
Credit autor: Rotar Mirela.
