Începând de astãzi, se va putea intra în România cu autoturismul prin încã 5 puncte de frontierã, a anunțat ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela. El a precizat cã aceastã decizie a fost convenitã în urma discuțiilor avute la Budapesta cu omologul sãu din Ungaria. Astfel, pe lângã punctele vamale existente, vor mai fi deschise altele […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Încă cinci puncte de frontieră, deschise de astăzi
Credit autor: MIRELA ROTAR.
