Reprezentanții Federației Proprietarilor de Păduri și Pășuni din România reiau de astăzi acțiunile de protest prin pichetarea zilnică a Ministerului Agriculturii. Ei sunt nemulțumiți de fondurile alocate pădurilor prin Planul Național Strategic, care sunt de opt ori mai mici decât cele prevăzute pentru bunăstarea animalelor. Federația „Nostra Silva” apreciază că, deși ministerul a dublat finanțarea […]
Articolul Reprezentanții Federației Proprietarilor de Păduri și Pășuni din România reiau acțiunile de protest apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Reprezentanții Federației Proprietarilor de Păduri și Pășuni din România reiau acțiunile de protest
Credit autor: MIRELA ROTAR.
