Este ceea ce au constatat reprezentanții unui ONG, denumit ”ÎntreVecini”, special înființat pentru a regenera spiritul comunitar la bloc și pentru a transforma comunitățile urbane din România în huburi sustenabile. 65% dintre românii care locuiesc la bloc nu-și cunosc vecinii deloc sau îi cunosc în mică măsură și doar o mică parte dintre ei se […]
Articolul ”Spiritul de vecin” s-a pierdut pentru majoritatea românilor care locuiesc la bloc apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: ”Spiritul de vecin” s-a pierdut pentru majoritatea românilor care locuiesc la bloc
Credit autor: Stan Lucian.
