Hot NewsSocial

”Spiritul de vecin” s-a pierdut pentru majoritatea românilor care locuiesc la bloc

Este ceea ce au constatat reprezentanții unui ONG, denumit ”ÎntreVecini”, special înființat pentru a regenera spiritul comunitar la bloc și pentru a transforma comunitățile urbane din România în huburi sustenabile. 65% dintre românii care locuiesc la bloc nu-și cunosc vecinii deloc sau îi cunosc în mică măsură și doar o mică parte dintre ei se […]
Articolul ”Spiritul de vecin” s-a pierdut pentru majoritatea românilor care locuiesc la bloc apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: ”Spiritul de vecin” s-a pierdut pentru majoritatea românilor care locuiesc la bloc

Credit autor: Stan Lucian.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button