Mai multe echipaje SMURD şi ambulanţe au fost solicitate în această dimineaţă la o pensiune din Braşov, unde 22 de cetăţeni turci acuzau simptomele unei toxiinfecţii alimentare. 21 dintre ei au fost transportaţi la Spitalul de boli Infecţioase, la Spitalul Judeţean si la Spitalul Militar ”Regina Maria” din Brașov. S-au deplasat la faţa locului trei […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Suspiciune de toxiinfecţie alimentară la o pensiune din Braşov
Credit autor: MIRELA ROTAR.
