Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă urmează să reglementeze, miercuri, printr-o hotărâre, măsura ca activităţile economice din anumite domenii să fie închise la ora 18,00 în localităţile unde rata de incidenţă este cuprinsă între 4 şi 6 la mia de locuitori, a anunţat prim-ministrul Florin Cîţu. În acest context, Timișoara este primul municipiu mare care […]
Articolul Timișoara, primul oraș mare care instituie carantină de noapte la sfârșit de săptămână apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Timișoara, primul oraș mare care instituie carantină de noapte la sfârșit de săptămână
Credit autor: MIRELA ROTAR.
