A doua remiză pentru Avântul

În etapa a doua a seriei V din Liga III de fotbal singura echipă mureșeană rămasă la acest nivel, Avântul Reghin a înregistrat a doua remiză, ambele cu scorul de 1-1. După singurul rezultat de egalitate al rundei inaugurale, obținut pe teren propriu cu AFC Odorheiu Secuiesc, reghinenii au reușit să recupereze un punct în deplasarea de la Sănătatea Cluj, într-o etapă în care s-au înregistrat cinci remize în cele opt jocuri. Adrian Murar a deschis scorul pentru Avântul în minutul 31, dar clujenii au restabilit egalitatea după pauză, prin Andrei Ceaca și rezultatul s-a păstrat până la final. Singura echipă care a obținut două victorii dintre cele 16 din serie este Sticla Arieșul Turda. La celălalt pol, Industria Galda (jud. Alba) și AFC Unu Fotbal Club Gloria Bistrița sunt singurele cu câte două înfrângeri, dar nu ocupă ultimele locuri, deoarece formația SCM Zalău are în prezent -5 puncte, fiind penalizată cu 6 puncte.

Post-ul A doua remiză pentru Avântul apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.

Sursa articolului: A doua remiză pentru Avântul