Sport

Aris Priță, argint cu lotul național la Campionatul Balcanic de Karate

Campionatul Balcanic de Karate pentru cadeți, juniori și U21 s-a desfășuart în perioada 17-19 noiembrie, în Slovenia, la Ljubljana. În ultima zi a competiției, delegația României și-a adjudecat locul II cu echipa de kumite cadeți, dintre care a luat parte și Aris Priță din cadrul CSU Târgu Mureș.

Potrivit CSU, acesta a demonstrat o evoluție foarte bună și în proba individuală, kimite cadeți masculin +70 kilograme, unde a susținut un meci dificil, pe care l-a pierdut în fața medaliatului cu bronz, originar din Kosovo.

„Natalia Miclea, alături de colegele sale de lot, Ștefania Păun și Ștefania Bogoslov, s-a clasat pe locul V la kata echipe feminin cadeți & juniori. La individual, Natalia a pierdut împotriva puternicei reprezentante din Bosnia și Herțegovina”, se precizează pe pagina de Facebook a CSU.

(D.C.)

Post-ul Aris Priță, argint cu lotul național la Campionatul Balcanic de Karate apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.

Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Aris Priță, argint cu lotul național la Campionatul Balcanic de Karate

Credit autor: redactia.