Campionatul româno-maghiar de hochei pe gheață, Erste Liga, s-a reluat vineri, 21 ianuarie, cu două jocuri: Fehérvári Titánok – MAC Újbuda Budapest 6-4 și Hockey Klub Gheorgheni – Corona Brașov Wolves 4-0 (FOTO, cu oaspeții în echipament albastru-galben. În fruntea clasamentului este campioana în exercițiu, Sport Club Csíkszereda (cu 81 de puncte), urmată de UTE […]
Articolul Hocheiștii din Gheorgheni au învins Corona apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Hocheiștii din Gheorgheni au învins Corona
Credit autor: Corina Muntean.
