Sport

Izabella Demény a devenit campionă mondială la competiția din Japonia

Sportiva Izabella Erika Demény, reprezentând Clubul Sportiv Universitar (CSU) Târgu Mureș și România, a adus țării o nouă performanță remarcabilă în cadrul prestigioasei competiții internaționale IFBB World Fitness Championship & IFBB Men’s World Cup Japan 2024.

Pe scena mondială din Japonia, sportiva mureșeană a demonstrat un nivel excepțional de pregătire și determinare, reușind să urce pe prima treaptă a podiumului. Prin cucerirea medaliei de aur, Izabella Erika Demény a devenit campioană mondială, aducând astfel un motiv de mândrie atât pentru comunitatea sportivă din Târgu Mureș, cât și pentru întreaga țară.

Momentul emoționant al competiției a fost marcat de intonarea Imnului Național al României, care a reprezentat o recunoaștere a eforturilor și talentului sportivei, dar și a valorii pe care o aduce sportul românesc pe scena internațională.

(D.C.)

Sursa foto: Federația Română de Culturism și Fitness

Post-ul Izabella Demény a devenit campionă mondială la competiția din Japonia apare prima dată în Stiri din Mures, Stiri Targu mures – Liderul presei muresene.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Izabella Demény a devenit campionă mondială la competiția din Japonia

Credit autor: redactia.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button