Naţionala masculină de polo pe apă a României s-a clasat pe locul 10 la Campionatul Mondial de la Doha, din Qatar, după ce a fost învinsă, joi, de formaţia Statelor Unite ale Americii, cu scorul de 13-9, într-un meci pentru poziţiile 9-10. România, revenită în elita mondială după 11 ani, reușește cea mai bună clasare […]
Articolul România a terminat pe locul 10 la Mondialele de polo apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: România a terminat pe locul 10 la Mondialele de polo
Credit autor: Rotar Mirela.
