Amenzi mai mari, începând din luna august 2022, pentru șoferii care circulă pe drumurile naționale și pe autostrăzi fără rovinietă. Pentru șoferii de autoturisme care nu au rovinietă amenzile cresc cu 25-50 de lei, iar în cazul mașinilor de transport persoane și a camioanelor, sumele pe care le vor plăti dacă nu achită taxa de […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Amenzi majorate pentru șoferii care circulă fără rovinietă!
Credit autor: ms.
