Daniela Coța, consiliera lui Dăncilă, a fost reținută de procurori sub acuzația fals și uz de fals, într-un dosar de corupție, care se referă la finanțarea unui club sportiv. Fosta consileră și soțul ei sunt acuzați că au delapidat suma de 1,9 milioane de lei, bani proveniți din fonduri publice, din bugetul municipiului Zalău. Potrivit […]
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: O consilieră PSD, reținută de procurori pentru delapidarea unui club sportiv municipal!
Credit autor: ms.
