Știri

Perioada de “instalare” a trecut. Polaris-Urban țintește ca Târgu Mureș să ajungă în top 3 orașe la reciclare!

Vor fi reluate “Campaniile” de ridicare a gunoiului primăvară, toamnă, voluminoase
Conferința de presă care se desfășoară la această oră ne-a dezvăluit intențiile noului operator de deșeuri din oraș și zona 2: propulsarea programului de reciclare în această arie la cel mai înalt nivel pe plan național, respectiv Târgu Mureș să intre în top 3 în termen de aproximativ 1 – 1,5 ani. Vor urma campanii de conștientizare a populației, vor urma campanii de informare, se va face comunicare în fiecare colț de stradă.
Perioada de “instalare” a trecut. Polaris-Urban țintește ca Târgu Mureș să ajungă în top 3 orașe la reciclare! at


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Perioada de “instalare” a trecut. Polaris-Urban țintește ca Târgu Mureș să ajungă în top 3 orașe la reciclare!

Credit autor: Punctul.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button