Știri

Reghinenii așteptați la ”Cântece din cochilii”

Reghinenii așteptați la ”Cântece din cochilii”

Reghineanca Angela Mariașiu, cunoscută interpretă de folk, își
lansează primul său album, intitulat ”Cântece din cochilii”. Evenimentul
va avea loc vineri, 13 septembrie, de la ora 19.00, la Casa Municipală de
Cultură ”Dr.Eugen Nicoară”.

Albumul a fost înregistrat cu profesioniști de elită, producătorul
Victor Panfilov, chitară Vlad Crețu, 
chitară bass Vlady Săteanu, percuție Berti Barbera, clape Lyuben
Gordievski. Artiștii vor fi prezenți alături de ea, exceptând unul singur.
Deasemenea, cantautoarea va fi susținută de maestrul Virgil Popescu.

Reghinenii așteptați la ”Cântece din cochilii” at


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Reghinenii așteptați la ”Cântece din cochilii”

Credit autor: Marginean Erika.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button