Reghineanca Angela Mariașiu, cunoscută interpretă de folk, își
lansează primul său album, intitulat ”Cântece din cochilii”. Evenimentul
va avea loc vineri, 13 septembrie, de la ora 19.00, la Casa Municipală de
Cultură ”Dr.Eugen Nicoară”.
Albumul a fost înregistrat cu profesioniști de elită, producătorul
Victor Panfilov, chitară Vlad Crețu,
chitară bass Vlady Săteanu, percuție Berti Barbera, clape Lyuben
Gordievski. Artiștii vor fi prezenți alături de ea, exceptând unul singur.
Deasemenea, cantautoarea va fi susținută de maestrul Virgil Popescu.
Reghinenii așteptați la ”Cântece din cochilii” at
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Reghinenii așteptați la ”Cântece din cochilii”
Credit autor: Marginean Erika.

