Politică

Guvernul a prelungit mandatele aleșilor locali din cauza crizei generate de coronavirus

Guvernul consideră că, în condițiile de criză aduse de noul virus, alegerile locale trebuie amânate, prelungind prin Ordonanță de Urgență mandatele aleșilor locali până cel târziu la 31 decembrie. Vicepremierul Raluca Turcan a precizat că actul normativ mai prevede și simplificarea procedurilor pentru depunerea listelor electorale. Data alegerilor locale urmează să fie stabilită ulterior, după […]


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Guvernul a prelungit mandatele aleșilor locali din cauza crizei generate de coronavirus

Credit autor: MIRELA ROTAR.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button