Un număr de 173 de cadre medicale din Harghita s-au vaccinat anti-COVID-19 în prima zi de lansare a campaniei, în cursul zilei de astăzi urmând să înceapă imunizarea în alte două centre din judeţ. Potrivit purtătorului de cuvânt al Instituţiei Prefectului, Adrian Pănescu, ieri s-au vaccinat 128 de cadre medicale de la Spitalul Judeţean de […]
Articolul Harghita: 173 de cadre medicale s-au vaccinat împotriva COVID-19 în prima zi apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.
Aceasta stire este preluata.
Sursa articolului: Harghita: 173 de cadre medicale s-au vaccinat împotriva COVID-19 în prima zi
Credit autor: MIRELA ROTAR.
