Sănătate

Harghita: 173 de cadre medicale s-au vaccinat împotriva COVID-19 în prima zi

Un număr de 173 de cadre medicale din Harghita s-au vaccinat anti-COVID-19 în prima zi de lansare a campaniei, în cursul zilei de astăzi urmând să înceapă imunizarea în alte două centre din judeţ. Potrivit purtătorului de cuvânt al Instituţiei Prefectului, Adrian Pănescu, ieri s-au vaccinat 128 de cadre medicale de la Spitalul Judeţean de […]
Articolul Harghita: 173 de cadre medicale s-au vaccinat împotriva COVID-19 în prima zi apare prima dată în Radio Romania Targu Mures.


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Harghita: 173 de cadre medicale s-au vaccinat împotriva COVID-19 în prima zi

Credit autor: MIRELA ROTAR.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button