Sănătate

Suntem spre vârful pandemiei, susține ministrul sănătății

Ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, a declarat astăzi, la Deva, că ne apropiem de un vârf al pandemiei de COVID-19, însă a precizat că depinde numai de atitudinea oamenilor dacă acesta va veni mai devreme sau mai târziu, iar numărul de cazuri va rămâne la un nivel de 10.000-12.000 sau va creşte spre 15.000. Pe de […]


Aceasta stire este preluata.

Sursa articolului: Suntem spre vârful pandemiei, susține ministrul sănătății

Credit autor: Corina Muntean.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Back to top button